Wiadomości z Katowic

O bezpieczeństwie z wędkarzami

  • Dodano: 2021-07-13 06:45, aktualizacja: 2021-07-13 06:54

W czasie letnich wakacji chętniej spędzamy czas nad wodą, w tym również łowiąc ryby. Katowiccy dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo i legalność połowów, kontrolują łowiska znajdujące się na terenie miasta. Ponadto wspólnie ze społecznym strażnikiem rybackim, stróże prawa rozmawiają o bezpieczeństwie z osobami amatorsko poławiającymi ryby.

Rozpoczął się trzeci tydzień letnich wakacji

Wiele osób już wyjechało na swój letni wypoczynek, ale wielu korzysta z uroków wakacji w mieście. Katowiccy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mieszkańcy wypoczywają na łonie natury, zwłaszcza w rejonie akwenów. To nie tylko kontrola miejsc i osób kąpiących się, ale również amatorsko poławiających ryby. Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Katowicach asp. sztab. Jacek Ząbek oraz asp. sztab. Grzegorz Ślusarczyk kolejny już raz w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” kontrolują łowiska i wędkarzy. Wspólnie z społecznym strażnikiem rybackim panem Andrzejem Plaskty sprawdzali bezpieczeństwo wędkarzy i legalność połowów. Natomiast z Prezesem Koła nr 25 Panem Janem Rusnakiem rozmawiali z wędkarzami oraz ich rodzinami o bezpieczeństwie podczas rekreacyjnego wędkowania. Należy pamiętać, że warto mieć założona kamizelkę ratunkową kiedy wędkuje się nie tylko z łodzi. Utonięcia, to najczęstsze wypadki, do których dochodzi podczas wędkowania.

Należy także pamiętać o innych zagrożeniach, jaki spotykają wędkarzy:

  • porażeniach prądem z powodu dotknięcia wędką węglową linii wysokiego napięcia lub w czasie wyładowań atmosferycznych (burza),
  • wpadnięciach do rozpadlin i nor wykopanych w brzegu przez bobry,
  • upadkach z umocnień nabrzeżnych czy też pomostów,
  • udarach słoneczne,
  • zasłabnięciach ze względu na stan zdrowia: choroby wieńcowej, cukrzycy (bardzo istotne ze względu na to, że wędkarze najczęściej poławiają ryby samotnie lub w dużym oddaleniu od innych wędkarzy).

Pamiętajmy, że wychodząc z domu na łowisko, warto poinformować najbliższych o miejscu wędkowania, przybliżonym czasie powrotu i naładowanym telefonie komórkowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.