Wiadomości z Katowic

O handlu ludźmi na Targach Edukacyjnych w Spodku

  • Dodano: 2019-04-01 10:30

Nie bądź niewolnikiem! Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej podczas Targów Edukacyjnych w katowickim Spodku rozmawiali na temat niebezpieczeństw związanych z wykorzystywaniem ludzi m.in. do niewolniczej pracy.

Targi Edukacyjne w Katowickim Spodku są miejscem spotkań renomowanych szkół wyższych, policealnych oraz instytucji wspierających edukację i osób poszukujących aktualnych i rzetelnych informacji na temat możliwości kształcenia i pracy.

Policjanci z młodzieżą o handlu ludźmi

Gdy młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę, czy to w celu studiowania czy podjęcia pracy, muszą pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Podczas targów policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej rozmawiali z młodzieżą o tym, jak nie stać się ofiarami handlu ludźmi - mówili o konsekwencjach, jakie niesie za sobą niesprawdzenie przyszłego pracodawcy, czy nieumówienie się z bliskimi na tzw. „ hasło bezpieczeństwa”. Dzięki współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji jednym z elementów policyjnego stoiska była wystawa poświęcona tematyce handlu ludźmi. Podczas targów swoje stoisko wystawiła także Armia Zbawienia, której pracownicy prowadzili akcję informacyjną dotyczącą sytuacji Polaków zagranicą, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Przed Spodkiem zaparkował „Wielki Czerwony Autobus”, w którym pracownicy brytyjskiej ambasady prowadzili rozmowy, które miały na celu wzbudzenie zainteresowania problemem współczesnego niewolnictwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.