Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Konkursu "Bezpieczna Droga do Szkoły" w Katowicach

  • Dodano: 2019-04-01 10:15

Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli w XVII finale Miejskiego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Drużyn ze szkół podstawowych z Katowic brały udział w konkurencjach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci w zespołach dwuosobowych, swoją wiedzą oraz umiejętnościami niejednokrotnie zaskakiwali komisję konkursową. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 58 w Katowicach.

Za nami finał Miejskiego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Tegoroczna edycja Miejskiego Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły” stanowiła kolejne spotkanie policjantów z uczniami klas szkół podstawowych. Policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st. sierż. Łukasz Oślizło wraz z dzielnicowymi Komisariatu VII Policji w Katowicach weszli w skład komisji konkursowej i skrupulatnie weryfikowali wiedzę młodych uczestników ruchu drogowego. Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane z prawa o ruchu drogowym. Dzieci z miechem na twarzy prezentowały swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy konkursu pokazali swoje umiejętności nie tylko w zakresie wiedzy o ruchu drogowym, ale także pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas konkurs organizatorzy zorganizowali również zabawy dla uczestników oraz możliwość poznania tajników codziennej służby policjantów, strażników miejskich oraz strażaków. W sali gimnastycznej szkoły, pojawiło się również przejście dla pieszych wraz z pluszowymi samochodami, dzięki czemu dzieci miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę w praktyce jak zachować się na przejściu dla pieszych. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.