Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Pałacu Młodzieży w Katowicach

  • Dodano: 2019-05-20 10:30

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest w Polsce 30 maja każdego roku.

Jest to okazja do złożenia wszystkim rodzinom zastępczym życzeń wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pełnionej roli oraz podziękowań za dar serca i trud włożony w opiekę i wychowanie dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych.

W Katowicach w związku z uroczystymi obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego dnia 10 maja 2019 r. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się konferencja pn. „Magia rodzicielstwa zastępczego”. Została ona przygotowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach i Urząd Miasta Katowice. Konferencja  została uroczyście otwarta przez Panią Wiceprezydent Miasta Katowice Marzenę Szuba.

W obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego uczestniczyli zaproszeni goście -  dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele ośrodków i instytucji zajmujących się pieczą zastępczą, przedstawiciele ościennych Ośrodków Pomocy Społecznej, Ośrodków Adopcyjnych, sądów, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zainteresowani mieszkańcy Katowic, oraz przedstawiciele rodzin zastępczych. Konferencję uświetniły występy artystyczne oraz prelekcje specjalistów. Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji – występ magika, zabawy i gry ruchowe, dmuchańce.

Podczas konferencji 30 katowickich rodzin zastępczych otrzymało z rąk Pani Wiceprezydent wyróżnienia w postaci listów gratulacyjnych, upominków oraz symbolicznych róż. Dla wszystkich katowickich rodzin zastępczych przygotowane zostały listowne podziękowania Prezydenta Miasta, które w najbliższych dniach zostaną im przekazane bezpośrednio przez koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.