Wiadomości z Katowic

Od 8 listopada tymczasowa organizacja ruchu na ul. Korczaka w Katowicach!

  • Dodano: 2023-11-06 13:30

W środę 8 listopada wykonawca przygotowujący tereny pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ulicy Korczaka i Deszczowej wdroży tymczasową organizację ruchu na ulicy Korczaka. Na odcinku zaczynającym się za przystankiem Burowiec Szpital, biegnącym aż do wysokości wieży wodnej, jezdnia zostanie zawężona do połowy szerokości, a ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Organizacja ruchu na ul. Korczaka

W pierwszym etapie prace będą prowadzone na wschodnim pasie ul. Korczaka. W związku z robotami obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto ruch pieszych zostanie przeniesiony na wschodnią stronę jezdni i poprowadzony tymczasowo utwardzonym ciągiem pieszym, dostosowanym do ruchu osób z niepełnosprawnościami. By ułatwić bezpieczne i komfortowe przekroczenie jezdni, przed i za odcinkiem objętym robotami powstaną tymczasowe przejścia dla pieszych.

W drugim etapie prace przeniosą się na zachodnią stronę jezdni. Na czas realizacji obu etapów wprowadzona zostanie wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Realizowane prace to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta  z uzyskanych dofinansowań. Inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza,  przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz  w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również