Wiadomości z Katowic

Oddali hołd zmarłym, zasłużonym obywatelom regionu

  • Dodano: 2021-10-29 07:00, aktualizacja: 2021-10-29 07:07

Przedstawiciele kierownictwa śląskiej Policji wraz z władzami województwa, samorządowcami, przedstawicielami instytucji państwowych i innych służb mundurowych, odwiedzili nekropolie w Katowicach. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach spoczynku obywateli zasłużonych dla kraju i województwa śląskiego. Uczczono także pamięć poległych i tragicznie zmarłych ofiar zbrodni wojennych, w tym policjantów, żołnierzy oraz harcerzy.

Dzisiaj rano w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn wspólnie ze swoimi zastępcami, uczcili pamięć funkcjonariuszy śląskiego garnizonu Policji, którzy ponieśli śmierć na służbie.

Następnie przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem, przedstawicielami instytucji państwowych, służb mundurowych oraz przybyłymi gośćmi, odwiedzili groby zasłużonych obywateli naszego regionu. Hołd poległym i zmarłym oddano tradycyjnie w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. W uroczystym przemarszu, połączonym ze składaniem wiązanek kwiatów oraz zapalaniem zniczy, uczestniczyli reprezentujący Policję I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp.. Mariusz Krzystyniak oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Delegacje odwiedziły mogiły i miejsca pamięci znajdujące się w Katowicach: krypty Archikatedry Chrystusa Króla, cmentarze przy ulicy Sienkiewicza i Francuskiej, Grób Nieznanego Policjanta Polskiego w siedzibie śląskiej Policji oraz cmentarz w Katowicach-Panewnikach.

Złożono wieńce i zapalono znicze w miejscach spoczynku duchownych, zmarłych przedstawicieli nauki, polityki, kultury i sztuki zasłużonych dla kraju i województwa śląskiego. Odwiedzone zostały również groby, pomniki oraz tablice pamiątkowe ofiar zbrodni wojennych, powstańców, żołnierzy, więźniów politycznych, policjantów i harcerzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również