Wiadomości z Katowic

Osiedle Różane - klucze odebrali mieszkańcy ostatniego etapu

  • Dodano: 2018-10-12 08:15, aktualizacja: 2018-10-12 08:34

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS) kończy inwestycję Osiedla Różanego przy ulicy Sławka. Klucze do mieszkań odebrali mieszkańcy ostatniego etapu tej inwestycji.

Podczas uroczystego otwarcia budynku prezydent Katowic Marcin Krupa wręczył pięciu rodzinom klucze do mieszkań.

Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa – powiedział podczas otwarcia Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Stawiamy na tworzenie zdywersyfikowanej oferty mieszkaniowej – atrakcyjnej dla rodzin, singli, osób zamożniejszych, a także tych, które dopiero są na dorobku. Z jednej strony aktywnie działają deweloperzy, którzy sprzedają mieszkania. Z drugiej strony podejmujemy wiele działań jako miasto. Miasto Katowice aktywnie działa na rynku mieszkaniowym i posiada szeroki wachlarz możliwości uzyskania własnego lokum. Łącznie w latach 2015-2018 powstało dla mieszkańców 1488 lokali. Zbudowanych zostanie także 1000 lokali w ramach programu Mieszkanie Plus. Dużą popularnością cieszy się konkurs „Mieszkanie za remont", w ramach którego swoje lokale uzyskało ponad 170 najemców. Świetnym uzupełnieniem tej oferty są przekazywane dziś mieszkańcom lokale Katowickiego TBS. Chcemy, by te wszystkie działania stały się impulsem dla osób, które uczą się i pracują w Katowicach, aby tu także zamieszkały, założyły rodziny – dodał prezydent.

Budowa osiedla rozpoczęła się w 2014 roku i sukcesywnie od 2015 roku Katowickie TBS oddawało do użytkowania kolejne budynki. Pierwszy budynek Osiedla Różanego liczący 55 mieszkań został oddany do użytkowania w 2015 roku wraz z 50 miejscami postojowymi i placem zabaw, drugi budynek liczący 52 mieszkania został oddany do użytkowania w 2017 roku wraz z parkingiem na 203 miejsca postojowe.

Dzisiaj mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji 4 budynki  o łącznej liczbie mieszkań 217 - wykończone pod klucz, parking wolnostojący na 203 miejsca postojowe i 2 place zabaw. Od samego początku mieszkania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W  ostatnich 2 zadaniach inwestycyjnych powstało 110 mieszkań o metrażu od 33 do ponad 57m2. Każde mieszkanie posiada balkon, a mieszkania na parterze przynależny ogródek – mówi Janusz Olesiński, prezes KTBS i dodaje, że Osiedle Różane jest doskonale zlokalizowane, zapewnia doskonałą komunikację, wysoki standard mieszkań oraz spokojną okolicę, przy jednoczesnej bliskości centrum miasta. Przy wyborze lokalizacji zadbano o to, by w pobliżu dostępna była ważna dla najemców infrastruktura: przedszkola, szkoły, sklepy, punkty handlowo- usługowe, gastronomiczne, przychodnie i obiekty sportowo-rekreacyjne. - Osiedle Różane jest esencją wszystkiego, co najlepsze w ofercie TBS-u. Daje możliwość stałego zamieszkania i jasnych zasad wynajmu, zwrot zainwestowanych i zrewaloryzowanych środków w przypadku rozwiązania umowy oraz zapewnia zamieszkanie w lokalu w standardzie „pod klucz" bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego – wylicza prezes.

Osiedle Różane to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie stabilizację i podwyższony standard mieszkania, a jednocześnie nie chcą wiązać się kredytem hipotecznym. Gwarancję stałości zamieszkania daje umowa na czas nieokreślony. Osoby, które planują zmianę miejsca zamieszkania, mają pewność, że odzyskają zrewaloryzowaną partycypację i kaucję po rozwiązaniu umowy. Dzięki temu oferta KTBS jest elastyczna i przystosowuje się do zmieniających się potrzeb lokatorów.

Inwestycja zrealizowana jest według projektu stworzonego przez architektów: Jana Pallado przy współpracy Agnieszki Kwiatek i Ireneusza Trzęsimiecha, z Biura Projektów Architektonicznych Sp. z o.o. w Katowicach. Projekt Osiedla Różanego nawiązuje do róży, która dla kultury Zachodu jest tym, czym lotos dla Orientu. Jedną z wartości, którą symbolizuje róża, jest wygodne życie – wartość, która przyświeca inwestycji Katowickiego TBS Sp. z o.o. Nowoczesna architektura osiedla i funkcjonalne rozwiązania łączą się tutaj ze śląską tradycją, do której nawiązaniem jest również prosta, uporządkowana bryła budynków i kolor elewacji ozdobionej motywem roślinnym, odnoszącym się bezpośrednio do fasady budynku poczty położonej w historycznej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu.


Oferta Katowickiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Aby wynająć mieszkanie w zasobach KTBS nie można posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania w Katowicach. Osoby zainteresowane wynajmem mieszkania przed zawarciem umowy najmu są obowiązane do wpłaty tzw.  partycypacji, stanowiącej nie więcej niż 30 proc. kosztów budowy. Środki te są zwracane najemcom po zakończeniu najmu w kwocie zrewaloryzowanej zgodnie z ustawą. Przy podpisywaniu umowy najmu, najemcy wnoszą jeszcze kaucję zabezpieczającą najem w wysokości 12 - krotności czynszu, która również jest zwracana i rewaloryzowana po zakończeniu najmu, o ile oczywiście nie występują wierzytelności względem wynajmującego.

KTBS jest lokalnym liderem w sektorze mieszkań na wynajem wprowadzającym nowe, pożądane formy zamieszkania w Katowicach. Najwyższy standard obsługi klientów, zamieszkałych w ponad 2000 komfortowych lokalach mieszkalnych, osiągamy poprzez wzajemne zrozumienie, życzliwość i etykę biznesową.

Po 20 latach istnienia KTBS może pochwalić się wieloma udanymi i nagradzanymi obiektami mieszkalnymi, funkcjonując w Katowicach nie tylko jako podmiot wynajmujący mieszkania w standardzie „pod klucz", ale również jako odważny inwestor i profesjonalny zarządca nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych.

Dodatkowo KTBS zaangażowane jest w realizację programu Mieszkanie Plus w Katowicach w ramach, którego w dwóch lokalizacjach powstanie około 1000 nowych mieszkań. W ostatnich dniach ruszyła ankieta dla zainteresowanych programem Mieszkanie Plus w Nikiszowcu, który zakłada budowę dostępnych cenowo 513 mieszkań na wynajem, również z opcją dojścia do własności.

Więcej informacji  o firmie można znaleźć na stronie www.tbs.katowice.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również