Wiadomości z Katowic

Oszukał metodą na "BLIK". Rozpoznajesz go?

  • Dodano: 2022-01-25 06:45, aktualizacja: 2022-01-25 07:05

Publikujemy wizerunek podejrzewanego o oszustwo metoda na „Blik”, który wypłacił z konta pokrzywdzonej 3 tys. zł. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę skontaktuj się z policjantami z VII komisariatu w Katowicach pod nr telefonu 47 85 139 00 lub pod adresem e-mail: kp7@katowice.ka.policja.gov.pl.

Kryminalni z VII komisariatu w Katowicach prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na „Blik”, do której doszło 19 września 2021 roku w Katowicach. Podejrzewany mężczyzna nawiązał kontakt z kobietą, która wystawiła ubrania na sprzedaż na jednej z aukcji internetowych, w celu potwierdzenia transakcji. Wykorzystując możliwość płatności Blikiem, wysłał kobiecie link w celu pobrania przez nią zapłaty. W efekcie to kobieta została oszukana i z jej konta bankowego zostało skradzione 3 tys. zł.  Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VII komisariatu pod nr telefonu 47 85 139 00 lub pod adresem e-mail: kp7@katowice.ka.policja.gov.pl

Policja gwarantuje anonimowość!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.