Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Oszukał starszą kobietę i wyłudził pieniądze - złodziej poszukiwany!

  • Dodano: 2020-10-12 11:00

Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o to, że w dniu 8 września 2020 r. przy ul. Korfantego w Katowicach metodą na fałszywego policjanta wyłudził pieniądze.

Fałszywy policjant w akcji

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę wyłudzenia gotówki metodą na fałszywego policjanta. Do zdarzenia doszło 8 września 2020 r. przy ul. Korfantego. Do starszej kobiety zadzwonił nieznany jej mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że prowadzona jest policyjna akcja mająca na celu zatrzymanie kasjerki banku współpracującej z przestępcami. Rozmówca oświadczył, iż pieniądze pokrzywdzonej są zdeponowane w banku i jej zadaniem jest wypłacenie wszystkich pieniędzy z konta bankowego i przekazanie ich funkcjonariuszom policji. Seniorka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności, a gotówkę przekazała w reklamówce oszustowi. Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby rozpoznające mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 86, 47 85 129 61, 47 85 125 55 lub pod adresem poczty elektronicznej e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.