Wiadomości z Katowic

Parkrun Katowice z okazji Dnia Kobiet

  • Dodano: 2024-03-06 13:15

Fundacja Oko w Oko z Rakiem zaprasza wszystkich mieszkańców Katowic i okolic na spotkanie parkrun z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie będzie zorganizowane wspólnie z Fundacją Oko w Oko z Rakiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 marca o godzinie 9:00 w Parku Kościuszki w Katowicach.

Spotkanie parkrun w Katowicach

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce rozpocząć aktywnie weekend. 5-kilometrową trasę można przebiec, przetruchtać lub przespacerować. Organizatorzy wszystkich uczestników do ubrania się na różowo/błękitnie – jest to symbol chorujących na raka piersi/jąder. Przed, w trakcie jak i po spotkaniu zapraszamy wszystkich do stoiska Fundacji Oko w Oko z Rakiem. Przedstawiciele fundacji będą uczyć na fantomach jak badać piersi, jądra i węzły chłonne. Każdy otrzyma zakładkę profilaktyczną z informacją jak krok po kroku badać piersi i jądra. Organizatorzy zapraszają wszystkich z najbliższymi, rodzinami, znajomymi, aby wiedza z zakresu samobadania pod kątem raka była rozpowszechniona jak najszerzej.

Fundacja Oko w Oko z Rakiem działa w trzech obszarach: wspiera pacjentów onkologicznych, edukuje, promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

Nie obowiązuje limit czasu - liczy się przede wszystkim udział i edukacja z zakresu samodiagnozy raka.

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi lub marsze na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę rano w ponad 20 krajach na całym świecie. Spotkania parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

Dla debiutantów przygotowana jest oddzielna odprawa, na której omawiamy zasady udziału, trasę oraz odpowiadamy na pytania dotyczące naszej inicjatywy. Odprawa dla osób, które uczestniczą w spotkaniu po raz pierwszy odbywa się o 8:50 przy pomniku Tadeusza Kościuszki  - zapowiadają organizatorzy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji na stronie http://www.parkrun.pl/rejestracja/

Parkrun Katowice z okazji Dnia Kobiet / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również