Wiadomości z Katowic

Parkujmy z głową. Policjanci i strażnicy przeprowadzili kolejną akcję w Katowicach

  • Dodano: 2019-03-15 09:45

Już po raz kolejny katowiccy policjanci przeprowadzili akcję, mającą przeciwdziałać niewłaściwemu parkowaniu pojazdów w Katowicach.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pozostawianie pojazdów na drogach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, przystankach oraz skrzyżowaniach.

Akcja miała na celu przeciwdziałanie nieprawidłowemu parkowaniu

Stróże prawa, w zależności od stopnia zagrożenia, pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia, bądź też dokumentowali całą sytuację i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej: nadkom. Paweł Warchoł oraz st. sierż. Łukasz Oślizło, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz reagując na zgłoszenia mieszkańców, przeprowadzili akcję, mającą na celu przeciwdziałanie nieprawidłowemu parkowaniu. Pozostawianie pojazdów na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, przystankach, chodnikach czy drogach rowerowych, znacznie wpływa na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wychodzenie na drogę zza zaparkowanego samochodu, bądź manewr omijania na drodze rowerowej, stwarzają zagrożenie i zmniejszają poczucie bezpieczeństwa wśród innych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa, w zależności od stopnia zagrożenia, pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia, bądź też dokumentowali całą sytuację i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów.

Działania katowickich policjantów i strażników miejskich w zakresie prawidłowości parkowania, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony przechodniów. Jak powiedział nadkom. Paweł Warchoł z katowickiej komendy: “Mam nadzieję, że upomnienia, które otrzymali kierujący, a było ich ponad 50, skłonią ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wyobraźmy sobie dziecko wchodzące na przejście dla pieszych zza zaparkowanego samochodu. Każde tego typu zdarzenie drogowe w relacji pieszy - samochód daje niewielką szansę na przeżycie. Parkujmy zatem z głową".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.