Wiadomości z Katowic

Patriotyzm na sportowo. UKKS Katowice powalczy o zwycięstwo w TAURON Junior Cup 

  • Dodano: 2021-11-10 07:00, aktualizacja: 2021-11-10 07:19

UKKS Katowice powalczy w najbliższy piątek o zwycięstwo w finale piłkarskiego turnieju TAURON Junior Cup.

Mecze finałowe rozpoczną się o 10:00 w krakowskiej TAURON Arenie. Wszystkie zwycięskie drużyny będą mogły liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł,  drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł

W październikowych eliminacjach, które odbyły się w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski. Z każdego takiego turnieju do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało osiem zespołów. Teraz młodzi zawodnicy spotkają się na wielkim finale w TAURON Arenie Kraków.

Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10

Wszystkie zwycięskie drużyny będą mogły liczyć na nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł,  drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczy się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie powalczą dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Jednak głównym celem turnieju jest budowanie w młodych sportowcach wartościowych postaw. 

Patriotyzm to tak naprawdę gra zespołowa. Zaszczepiając w dzieciach umiejętność współpracy, ducha zdrowej rywalizacji i poczucie sprawczości, wychowujemy pokolenie potrafiące wziąć odpowiedzialność za siebie i innych. Współczesny patriotyzm ma bowiem bardzo codzienny wymiar. Chcemy, by młodzi ludzie czerpali radość ze sportu, budowali prawidłowe nawyki, ale też cieszyli się z możliwości bycia razem – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa TAURON Polska Energia. 

Z województwa śląskiego w finale turnieju wystąpią: rocznik 2014 - SRS Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Zagłębia Sosnowiec Czerwoni, UKKS Katowice; rocznik 2013 - UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice; rocznik 2012 - SMS Ruda Śląska, GKS "GieKSa" Katowice.

Z eliminacji rozegranych we Wrocławiu dla drużyn z Dolnego Śląska i Opolszczyzny do finału weszły: rocznik 2014 - Orzeł Pawłowice, Akademia Piłkarska Namysłów; rocznik 2013 - Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec; rocznik 2012: Chemik Kędzierzyn Koźle; UKS Football Academy Bolesławiec; UKS Hattrick Głuchołazy.

Z województwa małopolskiego w piątkowym finale zagrają z kolei: rocznik 2014 - Krakus Nowa Huta II, KS Zakopane I, AP Nadwiślanka Nowe Brzesko; rocznik 2013 - Can Pack Okocimski Brzesko, KS Zakopane; rocznik 2012 - Stowarzyszenie AP Srebrni Olkusz, AP Bonito Mszana Dolna, Muks Mineralni Krynica Zdrój.

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Komentarze (3)    dodaj »

  • krakowianin

    nigdy nie slyszalem o tym klubie UKKS Katowice ale wystarczylo wpisac w goglle i poczytac troche. ;-)) brawo dziewczyny !!!! utarli nie jednym nosa

  • kibic

    Czemu nie napiszecie obszerniejszego artykułu o tych wspaniałych dziewczynach z UKKS Katowice ?? to nie przypadek ze zagraly w finale i to z jakim efektem !!! brawo dla osob ktorzy prowadzą ten klub bo wyszkolenie dziewczyn na duzym poziomie!!

  • Katowiczanin

    przxykre ze nigdzie nie ma wzmianki ze UKKS Katowice to w pełni dziewczecy klub piłkasrki ktory zajmajac 3 miesce w finalach pokazal swoja sile i wyszkolenie nawiazujac walke z druzynami chlopiecymi. Szkoda ze teraz nikt o tym nie ma ochoty napisac i podjac tematu tego małego klubu z Katowic ktory dominuje w kobiecej piłce na calyym ślasku i nie tylko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.