Wiadomości z Katowic

Piłkarki GKS Katowice wicemistrzyniami Polski w sezonie 2023/2024!

  • Dodano: 2024-06-12 11:30

W ostatniej serii spotkań Orlen Ekstraligi kobiet, piłkarki GKS-u Katowice przegrały na wyjeździe z TME SMS-em Łódź 0:1, co ostatecznie ustaliło drugie miejsce drużyny w sezonie 2023/2024. Równolegle, Pogoń Szczecin odniosła znaczące zwycięstwo nad Rekordem Bielsko-Biała (6:0), co zapewniło im mistrzostwo Polski. Pomimo porażki, srebrny medal jest kolejnym sukcesem w historii kobiecej drużyny GieKSy, która niedawno zdobyła także Puchar Polski.

Rola trenerki Karoliny Koch w sukcesach drużyny

- Srebrny medal naszej drużyny to kolejny sukces. Jesteśmy dumni z wyników naszych piłkarek, bo sięgnięcie w jednym sezonie po krajowy puchar i medal mistrzostw Polski to znakomity rezultat. Dziękuję całej drużynie i sztabowi trenerskiemu za ciężką pracę w sezonie i radość, jakiej dostarczyły nam mecze naszych piłkarek. Jestem pewny, że przed nami jeszcze wiele wspaniałych chwil - mówi Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

Od momentu założenia w 2015 roku, sekcja piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice systematycznie rozwijała się, awansując z niższych lig aż do Ekstraligi. W marcu 2022 roku pierwszą trenerką drużyny została Karolina Koch, była piłkarka GKS-u Katowice i reprezentantka Polski. W swoim pierwszym pełnym sezonie pracy, doprowadziła zespół do mistrzostwa Polski. W obecnych rozgrywkach, pod jej wodzą, GKS Katowice sięgnął po kolejny medal mistrzostw Polski, zdobywając jednocześnie historyczne zwycięstwo w krajowym pucharze.

Perspektywy rozwoju kobiecej piłki nożnej w GKS-ie Katowice

Historia kobiecej sekcji piłkarskiej GKS-u Katowice jest przykładem sukcesu i ciężkiej pracy, która doprowadziła drużynę do szczytu krajowych rozgrywek. Pod wodzą Karoliny Koch, GKS Katowice osiągnęło wiele, a ich zespół stale rośnie i rozwija się, dając fanom piłki nożnej powód do dumy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również