Wiadomości z Katowic

Podczas działań "Prędkość" w Katowicach aż 700 razy przekroczono prędkość!

  • Dodano: 2019-12-24 09:00

Katowiccy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach po raz kolejny wzięli udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjne „Prędkość”.

Działania te powtarzane są cyklicznie, a ich celem jest ujawnianie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Tym razem katowicka drogówka ujawniła ponad 700 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach jest nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W szczególności dotyczy to niedostosowania dozwolonych prędkości jazdy zarówno do ograniczeń, jak i istniejących w danej chwili warunków jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Bardzo często w takich zdarzeniach obrażenia odnoszą pasażerowie oraz inni użytkownicy dróg. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem zarówno ręcznych mierników prędkości, jak i wideorejestratorów.

Katowiccy mundurowi, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach, również wzięli udział w ogólnopolskich działaniach. Od godziny 6.00 w piątek aż do 22.00 w różnych rejonach Katowic kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Po raz kolejny okazało się, że na katowickich drogach nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili aż 729 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierujący łamiący obowiązujące przepisy prawa ukarani zostali mandatami. Dodatkowo 4 z nich utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Maja

    a pomyślcie ile osób miało po prostu yanosika i w odpowniedniej chwili zwolniło...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.