Wiadomości z Katowic

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend". 78 kolizji, 1 wypadek 8 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2019-11-13 09:30

Tegoroczny listopadowy długi weekend już za nami.

Duża ilość wolnych dni sprzyjała wyjazdom poza miasto, jednak większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na drogach a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Dlatego też jak co roku w okresie kolejnego długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”.

Akcja trwała od 8 listopada do wczesnych godzin porannych 12 listopada br.

Policjanci kontrolowali przede wszystkim główne arterie prowadzące przez miasto, czuwając nad bezpieczeństwem podróżnych udających się na wypoczynek poza miasto oraz wracających z dłuższego wypoczynku pod koniec weekendu. Niestety w miniony weekend pogoda nie dopisała w pełni, wyniku czego mieliśmy kilka deszczowych dni, co przełożyło się również na bezpieczeństwo na drodze. Katowiccy policjanci odnotowali łącznie 78 kolizji i 1 wypadek. Niestety nie obeszło się od zatrzymania kierujących na tzw. podwójnym gazie. Mundurowi zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego długiego weekendu listopadowego na katowickich drogach nad bezpieczeństwem czuwało ponad 180 policjantów z wydziału ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych z innych wydziałów oraz komisariatów katowickiej komendy.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również