Wiadomości z Katowic

Podsumowanie policyjnych działań "Prędkość"

 • Dodano: 2022-05-02 10:15

Ponad 300 ujawnionych przekroczeń prędkości przez katowicką drogówkę. Działania prowadzone były w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. Zatrzymanie 4 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym, to podsumowanie działań „Prędkość” prowadzonych przez katowicką drogówkę w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach minioną środę.

Policyjne działania "Prędkość" w Katowicach

Działania „Prędkość” były wstępem do trwającego długiego weekendu, w czasie którego należy spodziewać się wzmożonego ruchu nie tylko na głównych drogach.

Działania „Prędkość”, które prowadzone były nie tylko na ternie Katowic, ale całego kraju skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Katowicka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej przekraczają prędkość. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory.

W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 303 przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkości o ponad 50 km/h utracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Kolejne działania wkrótce.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Starszy komediant powiatowy

  Udało nam siem wciznądź 303 mandaty, bo ludzie som gupi i nie znajom prawa. Dlatego można im wystawiać mandaty za cokolwiek. Ludzie to naprawde działa.

  • Starszy komediant powiatowy
   2022-05-05 09:51
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.