Wiadomości z Katowic

Policja zatrzymała sprawcę pobicia

  • Dodano: 2020-12-21 10:00

Katowiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Podejrzani wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego 56-latka naruszając jego mir domowy, a następnie dotkliwie go pobili. Dzięki błyskawicznej reakcji wywiadowców katowickiej komendy dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku bezpośrednio po zdarzeniu.

Kryminalni z „trójki” ustalili tożsamość trzeciego z napastników i go zatrzymali

Dyżurny III komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące wtargnięcia do mieszkania i pobicia 56-letniego właściciela. Na miejsce zostali skierowani wywiadowcy katowickiej komendy, którzy błyskawicznie zatrzymali dwóch napastników. Mężczyźni ci po napaści zbiegli z mieszkania pokrzywdzonego. Mężczyźni w wieku 27 i 28 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a sprawą zajęli się kryminalni z III komisariatu. W wyniku podjętych czynności szybko ustalili tożsamość trzeciego z napastników i go zatrzymali. Ponadto kryminalni szybko powiązali podejrzanych o pobicie z kradzieżą z włamaniem do jednej z piwnic przy ul. Załęskiej, do której doszło w nocy przed pobiciem.

Policjanci odzyskali dwa rowery górskie, które zostały skradzione podczas włamania

Zatrzymani mężczyźni już wcześniej byli karani za włamania i kradzieże. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.