Wiadomości z Katowic

Policjanci i strażnicy prowadzili działania pn. "Dla każdego jest miejsce na drodze"

  • Dodano: 2020-02-19 08:30, aktualizacja: 2020-02-19 08:35

Katowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzili działania pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”.

Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Katowiccy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze". Miały one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Mundurowi podczas prowadzonych działań ujawnili 18 wykroczeń drogowych, które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Powodem policyjnych działań była troska o bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W ramach realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Najczęstszym ujawnionym wykroczeniem było korzystanie z telefonu komórkowego przez kierującego samochodem wymagające trzymania słuchawki i mikrofonu w ręce. Takie zachowanie nie tylko kierujących, ale również pieszych w rejonie przejść może doprowadzić do tragedii. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i skupienie na drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.