Wiadomości z Katowic

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali działania "Prędkość"

  • Dodano: 2021-03-23 07:45, aktualizacja: 2021-03-23 07:48

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali ogólnokrajowe działania „Prędkość”. Tylko w ich trakcie ponad 470 kierujących przekroczyło dozwolona prędkość, a 5 utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie jej o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kolejne działania już wkrótce.

W trakcie całodziennych działań „Prędkość” prowadzonych na terenie nie tylko Katowic, ale całego kraju, policjanci skupiali się na poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Katowicka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej nie stosują się do obowiązującej prędkości. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED.

Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 481wykroczeń z czego 473 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 5 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Wszyscy skontrolowani w tym dniu kierujący byli trzeźwi. Kolejne działania wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.