Wiadomości z Katowic

Policjanci z katowickiej grupy SPEED zatrzymali piratów drogowych

  • Dodano: 2020-03-19 07:45, aktualizacja: 2020-03-19 08:01

Policjanci katowickiej drogówki, którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”, zatrzymali dwóm kierującym prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W tunelu pod katowickim rondem, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h, „pędzili” z prędkością 123 i 136 km/h.

Poza zatrzymanymi prawami jazdy, kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi


Od lipca 2019 roku na terenie Śląska działa specjalna grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie i pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach.

Podczas jednej z marcowych służb policjanci z katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 79 zauważyli, jak kierujący volkswagenem i bmw z nadmierną prędkością kierują się w stronę katowickiego tunelu pod rondem przy Spodku. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „piratów drogowych”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, 23-letni kierujący bmw jechał 123 km/h, a 47-letni kierujący volkswagenem 136 km/h. Kierujący zostali ukarani wysokim mandatami i 10 punktami karnymi. Ponadto na 3 miesiące utracili swoje prawa do kierowania samochodami.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.