Wiadomości z Katowic

Policjanci zabezpieczali "Tour de Pologne" w Katowicach

  • Dodano: 2020-08-07 10:00

Kolejny raz w Katowicach gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W zabezpieczeniu I etapu „77. Tour de Pologne” na ulicach stolicy Śląska wzięło udział ponad 250 policjantów z Katowic oraz innych jednostek garnizonu śląskiego. Niestety, na mecie wyścigu doszło do zdarzenia, w którym ucierpiało aż 6 osób. Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Przedwczoraj Katowice ponownie stały się stolicą światowego kolarstwa

Na całej długości trasy, biegnącej przez stolicę Śląska, śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie wyścigu, ale już na kilka godzin przed jego rozpoczęciem, a także po zakończeniu. Policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Ponadto mundurowi rozstawieni na trasie I etapu pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa kolarskiego wyścigu. W akcji zabezpieczenia I etapu kolarskich zmagań podczas 77. Tour de Pologne na ulicach Katowic uczestniczyło ponad 250 funkcjonariuszy. Policjanci z ruchu drogowego, prewencji, a także innych wydziałów katowickiej komendy i komisariatów wspierani byli przez policjantów z komendy wojewódzkiej, katowickiego oddziału prewencji i innych miast województwa śląskiego. Policjantów wspomagali także katowiccy strażnicy miejscy, strażacy i wolontariusze.

Niestety, już na mecie wyścigu doszło do zdarzenia, w którym ucierpiało aż 6 osób

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci katowickiej drogówki, a także funkcjonariusze oddziału prewencji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Oględziny miejsca wypadku przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. Czynności w sprawie trwają.

ZOBACZ POLICYJNE NAGRANIE

Policjanci zabezpieczali "Tour de Pologne" w Katowicach

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.