Wiadomości z Katowic

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 27-latka

  • Dodano: 2022-08-19 08:30, aktualizacja: 2022-08-19 08:46

Policjantem jest się nie tylko na służbie, co udowodnił mundurowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Będąc na wolnym, zatrzymał on osobę poszukiwaną. Zatrzymany 27-latek w areszcie spędzi 90 dni.

Poszukiwany 27-latek trafił do aresztu

W pierwszym tygodniu sierpnia katowicki wywiadowca, w czasie wolnym od służby dowiedział się, że nieznana osoba bezprawnie wchodzi na jedną z posesji na terenie Sosnowca. Następnego dnia policjant przechodząc obok nieprawnie odwiedzanej działki usłyszał odgłosy z niezamieszkanej części zabudowań. Z uwagi, iż właścicielką posiadłości była 88-letnia kobieta, którą bardzo niepokoił fakt nielegalnych wizyt, policjant postanowił podjąć interwencję.

Wywiadowca wszedł do starych, niezamieszkanych pomieszczeń przynależnych do nieruchomości, gdzie ujawnił plecak, a następnie mężczyznę. Policjant powiadomił o czynnościach dyżurnego sosnowieckiej trójki, który na miejsce skierował patrol interwencyjny. Podczas czynności okazało się, że 27-latek ukrywał się przed wykonaniem prawomocnego wyroku Sądu, który skazywał go na 90 dni pozbawienia wolności w areszcie śledczym.

Dzięki wzorowej postawie katowickiego stróża prawa 88-letnia właścicielka nieruchomości może spokojnie spędzać czas, a miejsce przebywania osoby poszukiwanej zostało ustalone.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.