Wiadomości z Katowic

Policyjna para w czasie wolnym od służby interweniowała na miejscu wypadku drogowego

  • Dodano: 2020-12-10 08:30, aktualizacja: 2020-12-10 08:37

Starszy posterunkowy Anna Czerwik z Komisariatu Policji w Alwerni oraz sierżant Grzegorz Zając z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w czasie wolnym od służby, błyskawiczne zorganizowali działania ratunkowe na miejscu wypadku drogowego.

Zabezpieczyli miejsce i udzielili pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia

W piątkowy wieczór, 4.12.2020 r., tuż przed godziną 18:00 w Przeciszowie na ulicy Długiej doszło wypadku drogowego. 19-letni mieszkaniec gminy Zator, kierując fiatem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z volkswagenem, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Chwilę po zdarzeniu tą trasą jechał katowicki policjant wraz z narzeczoną, która również służy w Policji. Młodzi policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom, w tym 16-letniemu pasażerowi, który leżał na jezdni. Nastolatek posiadał obrażenia głowy i tracił przytomność. Policjanci ustabilizowali jego głowę, okryli kocem termicznym, a następnie monitorowali jego funkcje życiowe, aż do przyjazdu ratowników medycznych.

Policyjna para to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego

Anna wstąpiła do Policji dwa lata temu i aktualnie służy w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Alwerni. Natomiast Grzegorz do Policji wstąpił nieco ponad trzy lata temu i aktualnie jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Ich wspólną pasją, która sprawiła, że oboje wstąpili do Policji, była chęć niesienia pomocy osobom, które jej potrzebują. Jak widać, tej pomocy udzielają nie tylko w służbie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również