Wiadomości z Katowic

Poszukiwania chorego na Alzheimera mężczyzny zakończone sukcesem

  • Dodano: 2020-09-25 11:00

Dzięki czujności przypadkowego przechodnia, który poinformował strażniczki miejskie o siedzącym na ławce mężczyźnie w podeszłym wieku, cierpiący na alzheimera mieszkaniec Katowic bezpiecznie wrócił do domu.

Mężczyznę zaniepokoił  widok samotnego staruszka siedzącego od pewnego czasu  na ławce przy ulicy Wincentego Pola

Trudno było  nawiązać z nim kontakt. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć jak się nazywa, gdzie mieszka. Nie wiedział gdzie się znajduje, mówił że bolą go kolana i prosił o pomoc. -  relacjonuje jedna ze strażniczek.

W kieszeni ubrania funkcjonariuszki znalazły stary paszport, a pomiędzy stronami karteczkę z adresem. Strażniczki pozostawiły staruszka pod opieką przechodnia, a same poszły sprawdzić czy pod  adresem z karteczki mieszka ktoś z bliskich staruszka.

Szczęśliwe zakończenie

Drzwi mieszkania otworzyła kobieta, która od razu zapytała strażniczki czy mają jakieś informacje o jej zaginionym i cierpiącym na chorobę Alzheimera dziadku. Dodała, że dziadek jest poszukiwany przez policję. Strażniczki i kobieta udały się na ulice Wincentego Pola – starszy mężczyzna rozpoznał swoją wnuczkę. Ponieważ staruszek miał duże problemy z poruszaniem się, funkcjonariuszki odwiozły go i jego wnuczkę do domu. Pomogły mu wejść do bloku i później do mieszkania. Po powrocie do domu, szczęśliwa wnuczka zadzwoniła na policję i poinformowała o odnalezieniu dziadka.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ekolog

    w samochodzie zepsóła mi sie swieca...mam kase to ja kupiłem...ciekwe jak bogatemu moznemu tego swiata(tj.roschild,rokefeler)i inni zacznie padac serduszko czy inne podzespoły.......pytanie gdzie sie w dobie techniki podziały osoby zaginione np.sprzed 20 lat....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.