Wiadomości z Katowic

Pożar mieszkania przy ul. Krzyżowej. Trzy osoby poszkodowane, w tym dziecko!

  • Dodano: 2023-02-06 13:15

Wczoraj około południa w mieszkaniu przy ul. Krzyżowej wybuchł pożar.  Z budynku ewakuowano 25 osób. Trzy osoby zostały poszkodowane, a dwie z nich trafiły do szpitala.

Pożar mieszkania w Katowicach

W niedzielę 5 lutego po południu w 5-kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przy ul. Krzyżowej 8a w Katowicach wybuchł pożar. O godzinie 12:09 zgłoszenie o pożarze dotarło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. 

Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że rozwiniętym pożarem objęte było jedno pomieszczenie. W budynku zajętym ogniem znajdowało się łącznie 25 osób. Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko.

– Do szpitala została zabrana kobieta w wieku 27-lat z obrażeniami drugiego stopnia oraz 3-letni chłopczyk, który prawdopodobnie podtruł się gazami pożarowymi – powiedział kpt. Rafał Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Chłopczyk trafił do szpitala na obserwację po ekspozycji na dym. Trzecią osobą poszkodowaną był sąsiad mieszkańców, u których doszło do pożaru. Mężczyzna nie wymagał pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego i nie został zabrany do szpitala.

Działania zakończono o godzinie 13:52. Na miejscu interweniowało łącznie 6 zastępów straży pożarnej. Przyczyna pożaru na ten moment nie jest znana. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również