Wiadomości z Katowic

Prof. Karolina Sieroń pod respiratorem - apel posła o osocze ma szeroki odzew

  • Dodano: 2020-11-16 08:15, aktualizacja: 2020-11-16 08:31

Od przedwczoraj informacje o  stanie zdrowia prof. n. med Karoliny Sieroń, która zawiadywała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiS w Katowicach, lotem błyskawicy obiegły sieć. Lekarka aktualnie jest podłączona do respiratora. O pomoc dla profesor do mieszkańców Śląska i okolic poprosił poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek.

Odzew jest ogromny, a osocze w drodze

Do akcji pomocy prof.n.med Karolinie Sieroń, której stan zdrowia w związku z zakażeniem SARS-COV2 się pogorszył włączył się poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek.

Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując, jako były już pacjent, za profesjonalną opiekę medyczną personelowi medycznemu szpitala MSWiA w Katowicach podkreśliłem, że lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, ratownicy na oddziałach Covid narażają swoje zdrowie i życie. – czytamy na jego stronie w portalu społecznościowym Facebook.

I tak właśnie swoje życie dla pacjentów w trakcie epidemii narażała prof. Sieroń, która aktualnie jest podłączona do respiratora. 

Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią, a kto może proszę o modlitwę o jej powrót do zdrowia. Zanim Pani profesor zachorowała w ciągu ostatniego miesiąca, 21 pełnych dni spędziła na dyżurach ratując życie i zdrowie chorych. – pisał wczoraj poseł. Oprócz prośby o modlitwę dzisiaj pojawił się też apel o osocze ozdrowieńca, które prof. Sieroń może uratować życie. – Lekarze ratujący życie Pani profesor n.med. Karoliny Sieroń proszą pilnie o osocze ozdrowieńców grupy ARH+. Nie ma tego w Katowicach. – pisał kilka godzin temu Polaczek. 

Na szczęście apel posła spotkał się z szerokim odzewem, a pomoc miejmy nadzieję dotarła na czas.

Dzięki Wam udało się w ciągu godziny uruchomić transport osocza ozdrowieńców ARh+ z Raciborza. Jest w tej chwili już w drodze do kliniki w Katowicach – Ochojcu. – napisał po południu poseł Jerzy Polaczek. Na razie nie ma szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia prof. Sieroń. Do sprawy wrócimy.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • maja

    Duźo zdrowia Pani Profesor. Prosze sie trzymać i walczyć. Z serca trzymsm kciuki. Wszystkiego najlepszego.

  • maja

    Duzo zdrowia pani Profesor. Niech Pani szybko wraca do zdrowia. Trzymam za Pania kciuki. Wszystkiego najlepszego.

  • Senior 60+

    Modlę się, jak mogę dostarczyć WODĘ Z LOURDES?????

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.