Wiadomości z Katowic

Proponując łapówkę chciała uniknąć konsekwencji

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 06:45

Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą oplem, która w trakcie jazdy korzystała z telefonu komórkowego i nie ułatwiła przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu.

Aby uniknąć konsekwencji za popełnione wykroczenia, 47- latka zaproponowała policjantom łapówkę.

Teraz kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy zatrzymali do kontroli przy Rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka kierującą oplem. Kobieta w trakcie jazdy korzystała z telefonu komórkowego bez zestawu słuchawkowego, a także nie ułatwiła przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu. W trakcie kontroli kierująca zaproponowała policjantom dwieście złotych łapówki za odstąpienie od czynności służbowych związanych z popełnionymi przez nią wykroczeniami. Tym samym dopuściła się przestępstwa korupcyjnego.

Podczas czynności procesowych kobieta przyznała się do winy. Wobec podejrzanej zastosowano  poręczenie majątkowe w wysokości tysiąca złotych. Kierująca poniosła również konsekwencje prawne za popełnione wykroczenia. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożono 12 punktów karnych. Natomiast za przestępstwo korupcyjne podejrzanej grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również