Wiadomości z Katowic

47-latek przekroczył dozwoloną prędkość i... chciał wręczyć policjantom łapówkę

  • Dodano: 2022-04-05 11:00

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Kia Stinger, który przekroczył prędkości o 28 km/h. Wtedy też okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Chcąc uniknąć konsekwencji, mężczyzna zaproponował policjantom 2 tysiące złotych łapówki. Za przestępstwo korupcyjne mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia, a za jazdę samochodem mimo cofniętych uprawnień sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Chciał uniknąć mandatu, a teraz... grozi mu do 10 lat więzienia 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli kierującego Kia Stinger, który przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Mundurowi poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu drogowym i o tym, że ich czynności są nagrywane. Pomimo tego, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, kierujący wyjął z portfela pieniądze i zaoferował policjantom łapówkę.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna miał zostać ukarany mandatem i punktami karnymi. Oferując policjantom gotówkę w wysokości  2 tysięcy złotych, chciał uniknąć konsekwencji za swoje czyny. Okazało się bowiem, że nie tylko przekroczył prędkość, ale dopuścił się również przestępstwa, jakim jest kierowanie samochodem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień  do kierowania pojazdami.

47-latek został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy

Za wykroczenie i tak nie uniknął kary, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia i obligatoryjny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.