Wiadomości z Katowic

Przed nami weekend wielkich wydarzeń w Katowicach

  • Dodano: 2019-07-31 09:45

W poniedziałek na zielonych dachach MCK odbyła się konferencja prasowa będąca zapowiedzią nadchodzących wydarzeń w Mieście Katowice: 76. Tour de Pologne, OFF Festivalu Katowice 2019 oraz Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie, Katowice 2019.

Na wstępie Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski mówił o korzyściach wynikających z organizacji dużych wydarzeń sportowych i muzycznych na terenie Województwa Śląskiego. Znaczenie zbliżających się imprez dla Miasta Katowice przedstawił Wiceprezydent Waldemar Bojarun.

To kumulacja wielkich wydarzeń. W środku wakacji w Katowicach bardzo dużo się dzieje, wydarzenia kulturalne i sportowe są wspaniałą ofertą nie tylko dla mieszkańców Katowic i województwa, ale całej Polski, a także niemałej grupy gości z zagranicy – mówił.

Nadchodzący weekend wydarzeń zapoczątkuje OFF Festival, który potrwa od piątku do niedzieli na Dolinie Trzech Stawów. Na tegoroczną, czternastą już edycję, złoży się blisko 80 koncertów na 5 scenach. Wśród gwiazd znajdziemy takich wykonawców jak: Suede, Jarvis Cocker, czy Neneh Cherry.

Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, że Katowice są dzisiaj najważniejszym miastem w kraju, jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, nieprzypadkowo mają tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. Liczba wydarzeń, ludzi, którzy co roku odwiedzają Katowice w związku z festiwalami i koncertami, co roku wzrasta. Na Off Festivalu spodziewamy się w tym roku rekordowej liczby ludzi – ponad 20 tys.  – powiedział podczas konferencji pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek.

Zarówno OFF Festival jak i Tour de Pologne odbywać się będą po raz dziesiąty w Katowicach

Tegoroczny wyścig kolarski będzie okazją do świętowania 100-lecia utworzenia Komitetu Olimpijskiego. Ulice we władanie kolarzy zostaną oddane drugiego dnia Wyścigu, 4 sierpnia w niedzielę. Kolarze wystartują z Tarnowskich Gór, następnie przejadą przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie. W Katowicach pokonają 3 pętle po ścisłym centrum miasta. Katowicka pętla będzie mieć 20 km długości i poprowadzi od Słonecznej Pętli przez Strefę Kultury, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Paderewskiego i Centrum. Meta tradycyjnie zlokalizowana będzie przy katowickim Spodku, gdzie zobaczymy kolarzy finiszujących na Al. Korfantego, w "świątyni sprintu". Towarzyszącym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat będzie wyścig Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Podczas konferencji Dyrektor generalny Lang Team przedstawił trasę katowickiego etapu, jak również założenia konkursu na Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, Katowice 2019

4 sierpnia rozpoczynają się także Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, Katowice 2019, które potrwają do 11 sierpnia. To największa w historii impreza związana z tą dyscypliną sportu. Turniej odbędzie się w Spodku, w hali treningowej przy Spodku oraz na lodowisku. Zawodnicy rywalizować będą w 8 kategoriach wiekowych, od 35+ do +70. Obecny na konferencji Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, zapewnił że impreza to ogromna promocja Katowic oraz Śląska na świecie.

W Katowicach rywalizować będzie ponad 1500 zawodników z 56 krajów. Turnieju z tak dużą liczbą zawodników, jak dotąd jeszcze nie było na świecie – mówił.

Zapewnił także, że zawodnicy chętnie zrobią sobie przerwę 4 sierpnia, aby kibicować kolarzom podczas Tour de Pologne.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.