Wiadomości z Katowic

Przyłącz się do akcji „Rower Pomaga Zwierzętom”!

  • Dodano: 2021-12-17 07:45, aktualizacja: 2021-12-17 08:03

Miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli wykorzystać swoją pasję w szczytnym celu – w ramach akcji „Rower Pomaga Zwierzętom”, rowerowe kilometry będzie można zamienić na jedzenie dla zwierząt. Jak wziąć udział w akcji?

Kilometry dla zwierząt

Aby wziąć udział w akcji „Rower Pomaga Zwierzętom”, wystarczy zainstalować aplikację Strava na swoim urządzeniu mobilnym i dołączyć do klubu „Rower Pomaga Zwierzętom”. Za każde przejechane 10 kilometrów, Fundacja Ekologiczna ARKA zakupi zwierzętom kilogram marchwi, buraka czy kartofli. Akcja potrwa do 28 lutego!

Osoby, które nie chcą korzystać z aplikacji, mogą wpisać przejechane przez siebie kilometry bezpośrednio na stronę internetową rowerpomaga.pl.

Cel akcji

Głównym celem akcji „Rower Pomaga Zwierzętom” jest rzecz jasna pomoc zwierzakom – założono, że pomoc ma dotrzeć do prawie 500 zwierząt z zaprzyjaźnionej fundacji „Przystanek Ocalenie”. Inspiracją dla zorganizowania tego wydarzenia był ratunek klacz przeznaczonej na rzeź; wówczas Fundacja Ekologiczna ARKA postanowiła pomóc zwierzętom przebywającym pod opieką fundacji "Przystanek Ocalenie". Akcja skierowana jest dla poszerzającego się grona tzw. całorocznych rowerzystów, którzy nawet zimą, w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, cieszą się z jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również