Wiadomości z Katowic

Przywłaszczył kamerę. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

  • Dodano: 2021-12-28 06:00, aktualizacja: 2021-12-28 06:13

Publikujemy wizerunek mężczyzny, podejrzewanego o przywłaszczenie kamery. Osoby, które mogą rozpoznać mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu VI Policji w Katowicach pod nr tel.: 47 851 38 50, 47 851 38 83 lub na adres poczty elektronicznej e-mail: kp6@katowice.ka.policja.gov.pl.

Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia kamery marki Hiro 4 lack Edition. Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2021 roku przed galerią handlową przy ul. 3 Maja 30 w Katowicach. Widoczny na zdjęciu mężczyzna przywłaszczył przenośną kamerę, która chwilę wcześniej upadla przejeżdżającemu na wózku inwalidzkim mężczyźnie. Wartość strat oszacowano na kwotę 1,5 tysiąca zł. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu VI Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 38 5047 851 38 83 lub pod adresem e-mail: kp6@katowice.ka.policja.gov.pl

Katowiccy policjanci przypominają, że znalezioną rzecz należy zawsze oddać (np. do biura rzeczy znalezionych urzędu miasta), nawet jeżeli nie jest znany właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda znalezionej rzeczy (np. pieniędzy), a właściciel zgłosi to Policji, wówczas taki czyn jest kwalifikowany jako przywłaszczenie, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Policja gwarantuje anonimowość!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.