Wiadomości z Katowic

Razem dbają o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

  • Dodano: 2021-07-07 07:00, aktualizacja: 2021-07-07 07:41

Katowiccy policjanci, wspólnie z przedstawicielami linii kolejowych przeprowadzili na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Le Ronda działania profilaktyczne „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Wraz z mundurowymi ze Straży Ochrony Kolei przypominali kierowcom, rowerzystom oraz pieszym prawidłowe zachowania na tego typu przejazdach.

W akcji profilaktycznej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” przedstawicielom linii kolejowych towarzyszyli policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy. Wraz z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach informowali kierowców, rowerzystów i pieszych o zasadach bezpieczeństwa przy przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych. Dodatkowo uczestnikom ruchu rozdawali informatory, zawierające zasady bezpieczeństwa.

Razem zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych!

Pamiętajmy!

  • Pociąg zawsze ma pierwszeństwo!
  • Przed każdym przejazdem kolejowym zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń.
  • Przed wjazdem na tory upewnij się, że nie zbliża się pociąg.
  • Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż miga czerwone światło.

Jeśli Twój samochód zostanie unieruchomiony na przejeździe:

  • Gdy widzisz pociąg, musisz ratować życie, uciekaj w bezpieczne miejsce.
  • Jeśli jest na to czas, znajdź „Żółtą naklejkę PLK”, która znajduje się na napędzie rogatek oraz na krzyżu św. Andrzeja od strony torów. Na naklejce znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowego.
  • Zadzwoń na numer alarmowy 112 i podaj numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 powiadomi o sytuacji ekspozyturę PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która wyda polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów w obrębie właściwego przejazdu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również