Wiadomości z Katowic

Red Bull Roof Ride wraca do Katowic

  • Dodano: 2023-04-21 07:15, aktualizacja: 2023-04-21 08:23

Spektakularny tor Red Bull Roof Ride powróci na dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach! 30 czerwca i 1 lipca w akcji zobaczymy najlepszych zawodników globalnego rankingu slopestyle MTB, a wśród nich lokalnych bohaterów: Szymona i Dawida Godźków. Przystanek Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) rangi złotej uzupełni część amatorska, w której udział weźmie 40 rowerowych freestyle’owców z całej Polski. 

Imprezy organizowane pod szyldem Red Bull’a powoli wpisują się na stałe na listę wydarzeń odbywających się w Katowicach. Przed nami już trzecia wspólnie organizowana impreza promująca sporty ekstremalne. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to budynki goszczące liczne wydarzenia, w tym także sportowe, jednak zdecydowana większość z nich odbywa się wewnątrz lub przed obiektami. W przypadku Red Bull Roof Ride pokazujemy, że Strefa Kultury może także stanowić miejsce rozgrywania zawodów sportowych naprawdę wysokich lotów. Jestem przekonany, że będą to widowiskowe zawody, które przyciągną wielu fanów sportów ekstremalnych. Zachęcam do udziału tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Druga edycja zawodów Red Bull Roof Ride odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku

Światowa czołówka ponownie zmierzy się z ogromnymi przeszkodami, takimi jak 13-metrowe skocznie i ogromny drop (zeskok) z dachu MCK, znajdujący się 16 metrów nad ziemią. Tor będzie nieznacznie różnił się od tego z 2021 roku. Zmiany mają uatrakcyjnić górną sekcję przeszkód i pomóc zawodnikom w zachowaniu płynności przejazdu. 

Nie ma drugiej takiej imprezy na świecie! Jaram się, że w Katowicach odbywają się zawody, na które przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata. Znów obiecuję dać z siebie wszystko przed lokalną publicznością – zapowiada Dawid Godziek, zwycięzca pierwszej edycji Red Bull Roof Ride.

Zawody Red Bull Roof Ride uzyskały złotą rangę cyklu FMB World Tour

W praktyce oznacza to, że biorący udział w rywalizacji, będą walczyć nie tylko o nagrody finansowe, ale przede wszystkim o punkty do klasyfikacji generalnej slopestyle’owego Pucharu Świata. Zaproszenie otrzymało już 30 topowych riderów ze szczytu tabeli. W Katowicach z pewnością zobaczymy Dawida i Szymona Godźków, którzy w 2021 roku zajęli kolejno 1. i 3. miejsce.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska rowerowego freestyle’u organizatorzy postanowili włączyć amatorów do rywalizacji. Na placu przed Spodkiem zostanie wydzielony dla nich tor składający się z osobnego najazdu i dwóch skoczni. Rywalizacja w głównych i amatorskich zawodach będzie się przeplatać. W piątek (30 czerwca) dla obu grup odbędą się kwalifikacje, w sobotę (1 lipca) finały. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sobotnie finały z udziałem 12 najlepszych zawodników będą transmitowane w Red Bull TV. Partnerami wydarzenia są Red Bull Mobile, MINI, miasto Katowice, Continental, Garmin, Abus, DJI, Dometic. Aktualne informacje dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride

Red Bull Roof Ride wraca do Katowic

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również