Wiadomości z Katowic

Rowerem "pod prąd" trasą rajdu samochodowego. Interweniowała katowicka Policja

  • Dodano: 2023-09-11 09:15

Katowicka drogówka interweniowała podczas rajdu samochodowego. Dwóch obcokrajowców wjechało na trasę wyścigu na rowerach. Dzięki reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Nieodpowiedzialne zachowanie dwóch obcokrajowców w Katowicach

W miniony piątek część katowickich ulic przekształciła się w trasę jednego z odcinków Rajdu Śląska. O godzinie piętnastej katowicka drogówka wyłączyła z ruchu część ulic w okolicy katowickiego Spodka, a organizator zabezpieczył trasę. Na jednym ze skrzyżowań, na którym mundurowi kierowali ruchem, dwóch obcokrajowców nie zastosowało się do wydawanych przez policjantów sygnałów i wjechało na trasę wyścigu w kierunku "pod prąd". Do zdarzenia doszło około dwudziestej, czyli w czasie gdy odbywały się już regularne przejazdy wyścigówek. Szybka reakcja mundurowych z katowickiej drogówki zapobiegła niebezpieczeństwu.

Za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem 24 i 23-letni mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 3000 złotych.

Rowerem "pod prąd" trasą rajdu samochodowego. Interweniowała katowicka Policja / fot. KMP Katowice

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adam, Mieszkaniec Katowic

    Nie lubię wysokich mandatów ale to popieram w pełni! Ja gdy jadę do innego kraju to wcześniej zaznajamiam się z choćby podstawowymi zasadami: jak poruszać się wynajętym samochodem, żeby nie mieć problemów z lokalną drogówką. Jak chcą robić bydło to niech wracają do siebie.. Jakby mało było w Katowicach różnych imprez i utrudnień na drogach to jeszcze takie numery..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również