Wiadomości z Katowic

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny i video w ramach kampanii "Wybieram Śląskie"

  • Dodano: 2020-12-14 08:15, aktualizacja: 2020-12-14 08:25

Nagrody laureatom konkursu wręczył wicemarszałek Wojciech Kałuża. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: zdjęcia i film w serwisie społecznościowym Facebook, na profilu Śląskie.Pozytywna energia.

„Jestem pod wrażeniem kreatywności zgłoszonych prac i cieszę się, że mogę wręczyć wyróżnionym nagrody. To trudny czas dla branży turystycznej, dlatego każde wsparcie i promocja naszych walorów turystycznych są niezwykle istotne. Wszystkim nam zależy na tym, by turystyka w regionie rozwijała się i przyciągała gości, a takie akcje pozwalają pokazać jak wiele mamy do zaoferowania” – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie na zdjęciu „typu selfie”, indywidualnym lub grupowym, atrakcji turystycznej województwa śląskiego. Krótkie filmy również zostały wykonane na tle atrakcji turystycznej regionu i opatrzone dodatkowo komentarzem „Wybieram Śląskie”.

Oceniana była kreatywność oraz jakość promocyjna zdjęć i filmów 

Konkurs nawiązuje do kampanii społecznej w zakresie promocji marek turystycznych: Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Beskidów, Śląska Cieszyńskiego i Krainy Górnej Odry oraz szlaków tematycznych: Szlaku Orlich Gniazd, Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki, Szlaku Zabytków Techniki, zachęcającej do odwiedzenia województwa śląskiego jako miejsca dobrego do wypoczynku. 

Kategoria Zdjęcie:

  • I Nagroda - Artur Zając – Skrzyczne
  • II Nagroda - Łukasz Gaida – Skrzyczne
  • III Nagroda - Joanna Panicz – Legendia
  • IV Nagroda - Anna Onuszkiewicz – Zamek Olsztyn

Kategoria Video:

  • I Nagroda - Grzegorz Kamiński film z kolejki na Pętli Szczyrkowskiej
  • II Nagroda - Natalia Kotusz film z Pałacem w Świerklańcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również