Wiadomości z Katowic

"Seniorze nie daj się oszukać!" - Katowice już działają!

  • Dodano: 2019-02-08 10:00

Miasto Katowice we współpracy z katowicką Policją rozpoczęło wielką akcję dotyczącą bezpieczeństwa katowickich Seniorów, polegającą na oplakatowaniu naszego miasta.

Tutejszy Urząd zlecił opracowanie i sfinansował wykonanie specjalnych plakatów w formie naklejek odpornych na różne warunki atmosferyczne oraz zakładek do książek.

Naklejki zostaną umieszczone na drzwiach budynków mieszkalnych i będą ostrzegały przed oszustami

Angażując wszystkich mieszkańców Katowic, chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów!

W listopadzie rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna "Seniorze, nie daj się oszukać!".

Zainaugurowało ją podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w zakresie ochrony seniorów przed oszustwami. 

W ramach tego przedsięwzięcia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach rozpoczęli największą w historii naszego miasta kampania plakatową dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych. Ma ona na celu ostrzeżenie seniorów przed oszustami.

Akcja polega na oplakatowianiu drzwi budynków plakatami–naklejkami

Zawierają one ostrzeżenie seniorów o działających przez telefon oszustach podszywających się pod krewnych oraz policjantów. Druki są przygotowane w formie specjalnych naklejek, które są odporne na różne warunki atmosferyczne. Tym sposobem nie straszny im deszcz, śnieg czy upalne słońce.

Pierwsza akcja została przeprowadzona na Osiedlu Tysiąclecia. Rozpoczęła się spotkaniem policjantów z katowickiej komendy z setką seniorów z Parafii Matki Boskiej Piekarskiej przy ul. Ułańskiej 13. Działania te mają za zadanie zaangażować jak największą liczbę mieszkańców Katowic do prowadzenia rozmów ze swoimi bliskimi seniorami oraz z sąsiadami. W rezultacie ma to przestrzec ich przed oszustami. Wspólnie z mieszkańcami Katowic chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów.

Jak zapowiedział Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski, w 2019 roku policjanci dotrą z plakatami na każde osiedle mieszkaniowe w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.