Wiadomości z Katowic

Skonsultuj z Farmaceutą - akcja profilaktyczna już jutro!

  • Dodano: 2019-11-29 06:30, aktualizacja: 2019-11-29 06:54

"Skonsultuj z Farmaceutą" to cykliczne, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Tegoroczna, jesienna edycja odbędzie się w sobotę, 30 listopada 2019 w Centrum handlowym “Supersam” w Katowicach, a jej głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na chorobę cywilizacyjną - cukrzycę.

W godzinach od 10:00 do 16:00 będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z podstawowych badań medycznych tj. pomiar stężenia glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dodatkowo będzie możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała, zasięgnąć porady farmaceutów, czy dietetyków. Wolontariusze dopełnią wszelkich starań, by w prosty i skuteczny sposób doradzić jak wdrożyć zdrowe nawyki do swojego życia. Zbilansowana dieta i wysiłek fizyczny to podstawowe czynniki mogące pomóc w prewencji rozwoju cukrzycy typu drugiego.

Tego dnia będzie również stanowisko rejestracji potencjalnych dawców szpiku do bazy Fundacji DKMS. PTSF Sosnowiec zachęca do pomocy. Nie zabraknie także kącika dla dzieci, gdzie studenci farmacji zainteresują najmłodszych zabawami o charakterze naukowym.

Zapraszamy do udziału w “Skonsultuj z Farmaceutą”, zadbaj o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich najbliższych. Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeKatowice.pl.
Patronat portalu mojeKatowice.pl

Skonsultuj z Farmaceutą - akcja profilaktyczna już jutro!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również