Wiadomości z Katowic

Śląsk wolny od HCV. Weź udział w bezpłatnych badaniach!

  • Dodano: 2021-11-12 07:30, aktualizacja: 2021-11-11 12:47

Fundacja Gwiazda Nadziei zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Katowiczanie mogą wykonać badania w 4 placówkach na terenie miasta.

Zbadaj się!

W ramach akcji „Śląsk Wolny od HCV”, mieszkańcy województwa śląskiego mogą zbadać się aż w 22 placówkach na terenie Śląska. 4 z nich znajdują się w Katowicach. Warto podkreślić, że wzięcie udziału w badaniach nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jest to świetna okazja do przebadania się, gdyż tego rodzaju badania nie może zlecić lekarz POZ-u ani lekarz rodzinny, gdyż nie znajduje się ono w koszyku świadczeń. 

Placówki wykonujące badanie w Katowicach

  • ALAB Laboratoria ul. 3 Maja 34, 
  • ALAB Laboratoria  ul. Kościuszki 92b, 
  • ALAB Laboratoria ul. Panewnicka 65, 
  • ALAB Laboratoria  ul. Tysiąclecia 17.

Śląsk Wolny od HCV

Fundacja Gwiazda Nadziei organizuje akcję „Śląsk Wolny od HCV” w celu zwiększenia świadomości na temat sposobów zarażenia się wirusem HCV oraz leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.

-Obecnie szacuje się, że w Polsce HCV dotyczy 150 tys. osób, z czego aż 86% nie jest tego świadoma. Na samym Śląsku, w 2019 roku, zakażenie potwierdzono u 359 osób, natomiast podczas pandemii, wykryto zaledwie 929 zakażenia w całym kraju. Oznacza to, że klika tysięcy osób żyje z wirusem HCV nie wiedząc o tym, będąc tym samym nieświadomym źródłem zakażenia dla innych. – czytamy na stronie fundacji.

Kampania jest realizowana pod Patronatem Honorowym Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.