Wiadomości z Katowic

Śmiertelny wypadek na katowickim odcinku DTŚ

  • Dodano: 2021-05-20 08:15, aktualizacja: 2021-05-20 08:44

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony wtorek na Drogowej Trasie Średnicowej.

W wyniku zdarzenia kierująca nissanem primera pomimo podjętej reanimacji poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Do wypadku drogowego doszło w miniony wtorek po godz.. 14.00 na katowickim odcinku DTŚ

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letnia kierująca nissanem primera wjeżdżając na Drogową Trasę Średnicowa od ulicy Jana Pawła II w kierunku centrum, nie dostosowała prędkości pojazdu do panujących warunków na drodze, utraciła kontrolę nad pojazdem i wpadła w poślizg przejeżdżając przez trzy pasy ruchu, gdzie doszło do zderzenia z jadącym samochodem osobowym marki Nissan Juke. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, 53-letnia kierująca nissanem primera zmarła na miejscu zdarzenia. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci katowickiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Badanie trzeźwości 37-letniej kierującej nissanem juke wskazało, ze była trzeźwa. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania diagnostyczne. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.