Wiadomości z Katowic

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Na DK79 doszło do potrącenia pieszego. 86-latek zginął

  • Dodano: 2021-08-25 06:30, aktualizacja: 2021-08-25 00:44

Tragiczny wypadek w Katowicach. Na ulicy Bagiennej doszło do potrącenia pieszego. Okazuje się, że mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 86-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Śmiertelne potrącenie na ul. Bagiennej w Katowicach

Dramat rozegrał się w poniedziałek, 23 sierpnia, ok. godziny 16.20 w Katowicach, na DK79. 75-letni pieszy został potrącony na ulicy Bagiennej przez forda focusa jadącego w kierunku katowickiego tunelu i Chorzowa. Mężczyzna zginął na miejscu. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym potrącił 86-letniego pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Utrudnienia w ruchu trwały do wieczora

Jak podaje Wojewódzkie Centrum zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w wyniku zdarzenia zablokowane zostały lewe pasy ruchu w kierunku Chorzowa i Mysłowic. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 21:10. Policja zajmuje się ustaleniem przebiegu i okoliczności wypadku.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, że był trzeźwy.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu. 

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Na DK79 doszło do potrącenia pieszego. 86-latek zginął

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • déjà vu

    pismaki zdecydujcie sie w końcu ile to miał lat ten poszkodowany.Najpierw piszecie 75 lat dwie linijki poniżej 86 lat ile w końcu może 103 lata prosze nie pisać głupot.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.