Wiadomości z Katowic

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Na DK79 doszło do potrącenia pieszego. 86-latek zginął

  • Dodano: 2021-08-25 06:30, aktualizacja: 2021-08-25 00:44

Tragiczny wypadek w Katowicach. Na ulicy Bagiennej doszło do potrącenia pieszego. Okazuje się, że mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 86-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Śmiertelne potrącenie na ul. Bagiennej w Katowicach

Dramat rozegrał się w poniedziałek, 23 sierpnia, ok. godziny 16.20 w Katowicach, na DK79. 75-letni pieszy został potrącony na ulicy Bagiennej przez forda focusa jadącego w kierunku katowickiego tunelu i Chorzowa. Mężczyzna zginął na miejscu. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym potrącił 86-letniego pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Utrudnienia w ruchu trwały do wieczora

Jak podaje Wojewódzkie Centrum zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w wyniku zdarzenia zablokowane zostały lewe pasy ruchu w kierunku Chorzowa i Mysłowic. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 21:10. Policja zajmuje się ustaleniem przebiegu i okoliczności wypadku.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, że był trzeźwy.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu. 

Śmiertelny wypadek w Katowicach. Na DK79 doszło do potrącenia pieszego. 86-latek zginął

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • déjà vu

    pismaki zdecydujcie sie w końcu ile to miał lat ten poszkodowany.Najpierw piszecie 75 lat dwie linijki poniżej 86 lat ile w końcu może 103 lata prosze nie pisać głupot.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.