Wiadomości z Katowic

Sprawdź stan swojego serca w Katowicach. Rusza Test Kardioprotekcji

  • Dodano: 2023-09-22 08:45, aktualizacja: 2023-09-22 08:59

Choroby układu krążenia – to od lat najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce. Wciąż jako społeczeństwo nie mamy wystarczającej wiedzy, jak powinniśmy dbać o swoje zdrowie. Świadomość, jakie działania powinniśmy podjąć o charakterze prewencyjnym, zanim staniemy się pacjentami, ale także jak dbać o swoje zdrowie gdy już nimi jesteśmy, jest nie tylko kluczowa dla naszego stanu zdrowia, ale również wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia.

Kardiotest w Katowicach

Organizatorzy "Akcja Kardioprotekcja" zapraszają wszystkich zainteresowanych jak dbać o swoje zdrowie w dniu  25 września do  Katowic. 

To właśnie tam, 25 września wszystkie osoby biorące udział w Katowickim Dniu Seniora będą mogły bezpłatnie wykonać KardioTest i dowiedzieć się o aktualnym stanie swojego zdrowia, a także otrzymać informację jak prawidłowo dbać o serce. 

KardioTest, to nieinwazyjne badanie oceniające stan zdrowia. Wraz z wynikiem testu, każdy badany otrzyma spersonalizowane materiały edukacyjne jak prawidłowo zadbać o stan swojego serca. Dla komfortu wszystkich zainteresowanych chcących wykonać KardioTest, organizatorzy kampanii "Akcja Kardioprotekcja” zapewniają wsparcie przeszkolonego personelu. Ambasadorzy kampanii "Akacja Kardioprotekcja”  na  dedykowanych urządzeniach mobilnych pomogą wszystkim zainteresowanym wypełnić KardioTest i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. 

Seniorada z udziałem kampanii „Akcja Kardioprotekcja” odbędzie się na katowickim Rynku w godzinach 11:00-14:00.

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? 

Głównym celem kampanii "Akcja Kardioprotekcja" jest zwiększenie świadomości dotyczącej prewencji i rehabilitacji kardiologicznej. Osoby starsze są bardziej podatne na choroby serca, dlatego niezwykle istotne jest skupienie się na profilaktyce oraz regularnych badaniach lekarskich, zwłaszcza w tej grupie pacjentów. Co więcej nasz event łączy się z międzynarodowym świętem serca. Wpisujemy się więc w dedykowany świadomości serca tydzień, który poprzedza Światowy Dzień Serca o zaledwie 4 dni.

 „Brak świadomości dotyczącej problemów sercowo-naczyniowych to istotny problem społeczny. Co gorsza, część pacjentów nie zdaje sobie sprawy z codziennych czynników ryzyka ani sposobów leczenia” – podkreśla prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, ekspert kampanii „Akcja Kardioprotekcja”, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP w Warszawie.

W ramach kampanii seniorzy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat skutecznych działań prewencyjnych w celu ochrony narządów sercowo-naczyniowych. Każdy z nich otrzyma również materiały edukacyjne z najważniejszymi zaleceniami kardioprotekcyjnymi. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również