Wiadomości z Katowic

Strażnicy miejscy na pikniku rodzinnym "Ekoodpowiedzialnie" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-26 09:30

Piknik to doskonała okazja, aby przekonać się, ile firm i osób codziennie dba o środowisko naturalne. Po raz kolejny strażnicy miejscy przyłączyli się do organizacji „Leśnego Pikniku Rodzinnego „Ekoodpowiedzialnie”.

21 maja atrakcji na terenie Katowickiego Parku Leśnego nie brakowało. Ekologiczne konkursy z nagrodami, interaktywny musical, prezentacja sprzętu wykorzystywanego w ochronie środowiska, warsztaty ekologiczne, animacje sportowe teatralne i ekologiczne. Program wydarzenia został tak skonstruowany, że każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć coś ciekawego.

Ekoodpowiedzialnie 2022

Strażniczki miejskie z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej zaprezentowały ekologiczne koło fortuny  oraz grę, podczas której najmłodsi mogli uczyć się zasad postępowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, a funkcjonariusze z Zespołu Ochrony Środowiska informowali jak dbają o środowisko naturalne. Na pikniku zaprezentowali się również czworonożni straz nicy miejscy. Chętnych do udziału w zabawach nie brakowało, a dla aktywnych czekały różne nagrody. 

Po raz kolejny dla publiczności zaprezentowała się maskotka katowickiej straży miejskiej - strażnik bezpieczeństwa "RYŚ". Ryś od razu stał się ulubieńcem maluchów, które często razem z rodzicami robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Leśny Piknik Rodzinny "Ekoodpowiedzialnie" to wyjątkowe przedsięwzięcie, które co roku przyciąga wielu zainteresowanych zdrowym i zgodnym ze środowiskiem naturalnym stylem życia. W tym roku również dopisali nam odwiedzający piknik, a także pogoda, która sprzyjała  korzystaniu z wszelkich,  licznie przygotowanych atrakcji. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również