Wiadomości z Katowic

Sylwester z amunicją na katowickim lotnisku!

  • Dodano: 2019-01-07 13:15

Do niecodziennej sytuacji doszło w Sylwestra na lotnisku w Pyrzowicach. Ukrainka lecąca do Charkowa próbowała przemycić amunicję w bagażu podręcznym.

Zawartość walizki, w ramach nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa odkryli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wraz z pracownikami Poczty Polskiej. W środku znaleziono trzy sztuki amunicji do karabinków sportowych, którą nielegalnie próbowała przewieźć pochodząca z Ukrainy pasażerka, lecąca do Charkowa. Zamiast podróży samolotem, kobietę czekało zatrzymanie przez służby.

Kontrolowana obywatelka Ukrainy nie posiadała stosownego zezwolenia na wywóz amunicji z naszego kraju. Kobieta tłumaczyła, że nie miała świadomości, iż w jej bagażu znajduje się amunicja. Nie wiedziała również w jaki sposób się ona tam znalazła – tłumaczy Łukasz Mitas ze Śląskiej Straży Granicznej.

Ukraince za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Sprawa została przekazana katowickiej prokuraturze, która będzie prowadziła dalsze czynności.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również