Wiadomości z Katowic

Szeregi katowickiej policji zasiliło 21 nowych policjantów

  • Dodano: 2019-12-30 10:00

Dzisiaj szeregi katowickiej policji zasiliło 21 nowych policjantów.

Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19. Nabór do Policji prowadzony jest w systemie ciągłym, a kolejne przyjęcia do służby planowane są w lutym, kwietniu, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu 2020 r.

Dzisiaj do służby w katowickiej komendzie przyjęto 21 nowych policjantów

 To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu. Obecnie przed młodymi funkcjonariuszami m.in. nauka musztry, aby już za kilka dni móc godnie złożyć policyjną przysięgę.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Jest prowadzony w systemie ciągłym. Przyjęcia do służby w 2020 roku planowane są:

  • 27 lutego,

  • 21 kwietnia,

  • 13 lipca,

  • 16 września,

  • 5 listopada,

  • 30 grudnia.

Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19. Informacje o rekrutacji dotyczące m.in. wymagań dotyczących kandydatów, wymaganych dokumentów i etapów postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.