Wiadomości z Katowic

Szeregi katowickiej Policji zasiliło 61 nowych policjantów. Za nami uroczyste ślubowanie

  • Dodano: 2023-05-24 06:30, aktualizacja: 2023-05-24 06:45

Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowych policjantów, wśród których znalazło się 10 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Śląski garnizon Policji zasiliło 61 nowych stróżów prawa, którzy złożyli uroczyste ślubowanie

Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. 

W uroczystości udział wzięli również: w imieniu Wojewody Śląskiego generał brygady w stanie spoczynku doktor Tomasz Miłkowski, w imieniu Prezydenta Miasta Tomasz Kępa, Komendant Szkoły Policji w Katowicach inspektor Jarosław Gałuszka, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego inspektor Łukasz Fołta, pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podinspektor Maciej Terlega, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ks. Joachim Gondro. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Szef śląskiego garnizonu Policji nadinspektor Roman Rabsztyn podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Jak powiedział szef śląskich stróżów prawa, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 10 kobiet

Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Żeby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem? 

Aby osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi mogły sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nowo przyjętym policjantom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również