Wiadomości z Katowic

Szkoła Podstawowa nr 33 wyróżniona przez Centrum Nauki Kopernik!

  • Dodano: 2021-10-19 07:45, aktualizacja: 2021-10-19 07:59

Katowicka szkoła podstawowa została nagrodzona w ramach konkursu „Nauka dla Ciebie”. Drużyna utalentowanych uczniów odebrała nagrodę z rąk Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Dyrektora Naczelnego Centrum Nauki Kopernik Roberta Firmhofera.

Uczniowie z Katowic wyróżnieni

Uroczysta gala wręczenia nagród w ramach konkursu „Nauka dla Ciebie”, odbyła się 14 pażdziernika w Centrum Nauki Kopernik. Drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia została nagrodzona za swoją pracę – „Oczyszczacz powietrza z czujnikiem smogu”. Nauczyciele oraz szkoła otrzymali nagrodę finansową, zaś uczniowie upominki rzeczowe oraz dyplomy. Nagrodzeni otrzymali je z rąk Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Dyrektora Naczelnego Centrum Nauki Kopernik Roberta Firmhofera.

Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Uczniowie z całej Polski, biorący udział w konkursie „Nauka dla Ciebie”, już od marca tworzyli prototypy wymyślonych przez siebie pomocy edukacyjnych. Konkurs jest częścią Programu „Nauka dla Ciebie”, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W ramach Programu organizowane są bezpłatne zajęcia dla szkół oraz wizyty mobilnej wystawy Eksperymentuj! oraz Planetarium. Laureaci zostali zaproszeni na galę finałową, która odbyła się 14 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby odebrać nagrody i zapoznać się z projektami stworzonymi przez inne drużyny.

Po uroczystości uczniowie zwiedzili wystawy, poznali siebie nawzajem i wymienili się doświadczeniami. Projekty przez nich stworzone, na jeden dzień stały się eksponatami Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wzięli także udział w pokazie eksperymentów naukowych oraz mieli okazję skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska z VR.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.