Wiadomości z Katowic

Sztuka pływania na najwyższym poziomie. Otwarte Mistrzostwa Katowic w Pływaniu

  • Dodano: 2023-10-18 11:00, aktualizacja: 2023-10-19 07:54

Wspaniała okazja do rywalizacji, promocji zdrowego stylu życia oraz rozwijania młodych talentów. Mowa o Otwartych Mistrzostwach Katowic w Pływaniu dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w niedzielę, 22 października, na basenie w Katowicach-Burowcu. 

Otwarte Mistrzostwa Katowic w Pływaniu dla Dzieci i Młodzieży

To wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Zasady uczestnictwa są jasne i klarowne. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi zrzeszeni w klubach pływackich. Każdy zawodnik może wystartować maksymalnie w trzech konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Klub może wystawić po jednej sztafecie dziewcząt i chłopców. Wiek sztafety nie może przekroczyć 85 lat, a maksymalna ilość zawodników wynosi 250.

– To wyjątkowa okazja dla młodych pływaków do zaprezentowania swojego talentu i zdobycia cennego doświadczenia. Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na godzinę 8:40, wtedy to do sportowej rywalizacji stanie 18 klubów, w tym takie znane nazwy jak MKS MOS Katowice, CSiR MOS Dąbrowa Górnicza, KP SUKCES Chorzów, MOSM Tychy, UKS Karlik Katowice czy UKS Wodnik 29 Katowice – mówi dyrektor Katowickich Basenów, Tomasz Szpyrka – Te zawody to nie tylko rywalizacja, to szansa na odkrycie własnych granic, rozwijanie umiejętności i przede wszystkim niesamowite przeżycia na basenie – dodaje Dyrektor.

Technicznie basen ma 25 metrów długości, przygotowanych będzie 6 torów, a temperatura wody wyniesie 27°C. Pomiar czasu jest automatyczny z wizualizacją wyników na telebimie. Przepisy Polskiego Związku Pływackiego będą obowiązywać podczas zawodów, które zostaną przeprowadzone seriami na czas. Wyniki z zawodów będą publikowane na bieżąco na stronie livetiming.pl i w aplikacji SplashMe.

Przewidziane nagrody w zawodach

W ramach zawodów przewidziane są liczne nagrody i wyróżnienia. Za pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji zawodnicy otrzymają medale i dyplomy. W konkurencji sztafetowej za pierwsze trzy miejsca wszyscy zawodnicy otrzymają medale, a zwycięska sztafeta dziewcząt i chłopców dodatkowo otrzyma puchar oraz nagrody rzeczowe od 3Waters. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za sumę 2 startów według punktacji Rudolpha/FINA otrzymają statuetki i kupony zakupowe o wartości 150 zł każdy do wykorzystania w sklepie 3Waters. Organizator przewidział także nagrody pieniężne według punktacji Rudolpha w kategorii 16 lat i młodsi. W przypadku jednakowej sumy punktów w ramach jednej grupy wiekowej, decyduje najbardziej wartościowy wynik zawodnika.

To wyjątkowe wydarzenie promujące sport i zdrowy tryb życia wśród młodego pokolenia. Objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Katowic Marcina Krupy, a organizatorami zawodów są: Miasto Katowice, Katowickie Wodociągi S.A. oraz Katowickie Stowarzyszenie Pływackie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również