Wiadomości z Katowic

"Medal dla bezpiecznego kierowcy" w Katowicach. Profilaktyka wśród uczniów

  • Dodano: 2023-10-18 07:45, aktualizacja: 2023-10-18 08:02

Pod tym hasłem funkcjonariusze katowickiej policji zajmujący się profilaktyką realizowali akcję edukacyjną mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomysłodawcami akcji byli uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Katowicach, którzy zaprosili policjantów do wspólnych działań.

Akcja edukacyjna w Katowicach

Katowiccy policjanci na specjalne zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Katowicach wzięli udział w akcji edukacyjnej mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie z uczniami przeprowadzili działania w obrębie Szkoły Podstawowej nr 47 w Katowicach, celem uświadomienia kierującym, że poruszają się w obszarze, gdzie można spodziewać się zwiększonej liczby dzieci, a tym samym należy wzmóc swoją ostrożność na drodze. Jest to teren, gdzie w pobliżu placówki dydaktycznej obowiązuje ograniczenie prędkości, a także znajduje się przejazd kolejowy z automatycznymi zaporami. Więc jest to rejon, który wymaga od kierującego pojazdem szczególnej uwagi.

Akcja miała na celu również uświadomić uczniów, że oni również mają ogromny wpływ na swoje bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły. Postanowiły przygotować medale, które zostały wręczone kierującym przestrzegającym przepisów ruchu drogowego. Pomysłowe i kolorowe medale były dużym zaskoczeniem dla kierujących. Wśród wielu wywołały uśmiech na twarzy i zapewnienie, że ze szczególną uważnością będą poruszać się w rejonach szkół i przedszkoli. To głównie ich zachowanie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również