Wiadomości z Katowic

Tragedia na budowie Global Office Park w Katowicach

  • Dodano: 2021-03-13 19:15

W piątek, 12 marca, na budowie Global Office Park w Katowicach doszło do dramatycznego zdarzenia. W wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęła jedna osoba.Śmierć poniósł 32-letni mieszkaniec Mołdawii, który pracował przy budowie wieżowca. Spadający z 9. piętra element podtrzymujący konstrukcji odbił się od ziemi, a następnie uderzył mężczyznę w klatkę piersiową. Uderzenie było tak silne, że spowodowało tragiczne w skutkach konsekwencje. Poszkodowany zmarł w karetce, która wiozła go do szpitala.

Na miejscu pojawiło się pogotowie i inne służby, w tym Państwowa Inspekcja Pracy. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok.

Do śmiertelnego wypadku doszło też w lutym 2021

To już kolejny wypadek w tym samym miejscu. Wcześniej, bo na początku lutego, na tej samej budowie poszkodowany został 55-letni obywatel Ukrainy, będący pracownikiem podwykonawcy od robót żelbetowych. Doznał urazu podczas pracy na rusztowaniu. Przetransportowano go do szpitala w Sosnowcu, gdzie zmarł. 

Nasza redakcja otrzymała wówczas oświadczenie w tej sprawie od Cavatina Holding, które publikujemy poniżej:

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że na budowie naszej inwestycji w Katowicach, doszło 1 lutego do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego obrażeń doznał jeden z pracowników naszego podwykonawcy. Niestety, pomimo podjętych natychmiast działań ratunkowych przez odpowiednie służby, poszkodowany zmarł w szpitalu. To dla nas niezwykle smutne zdarzenie i składamy wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku. Zapewnienie bezpieczeństwa każdemu z pracowników pracujących na naszych budowach jest naszym najwyższym priorytetem. Działamy zgodnie z procedurami i współpracujemy z policją w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na 12 piętrze budynku, w czasie wykonywania prac, natomiast nie miało ono związku z upadkiem z wysokości. Wg naszych informacji poszkodowany, który był pracownikiem naszego podwykonawcy robót żelbetowych, miał w chwili zdarzenia na głowie kask, ale nie możemy udzielać więcej szczegółów przed ustaleniem wszystkich okoliczności przez odpowiednie organy.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Kto za to zapłaci

    Gość zginął bo firma nie zadbała o bezpieczeństwo tzn element spadł z wysokości ponieważ siatki zabezpieczające były źle zamontowanane i nie spełniły swojego zadania gdyby były zamontowane zgodnie z DTR to ten człowiek by żył. Na tej budowie jest wiele uchybień a to tylko 1 przykład. Niech służby przyjżą się temu i pociągną do odpowiedzialnośności szefostwo Cavatina bo w przeciwnym razie znów może dojśćdo tragedii. Po pierwszym wypadku niespełna 2 miesiące temu nic się nie nauczyli.

  • tow.beria

    szoda chłopa robotnika dokładał cegiełke do swiatowego biznesu by bogatym zyło sie lepiej a dzis komunisci (lewacy)polscy dbaja o LGBT tow.lenin,stalin,tych zdrajców posle do "ognia piekelnego" przeciwnosc skrajnosci zimna,mrozu,głodu,wycieczenia praca w ciezkich warunkach tajgi syberyjskiej...

  • jaa

    Tak to jest jak pracuje się bez bhp 12h na dobę! Od początku tego roku ciągle tylko wypadki na budowach! Zatrudniajcie specjalistów, a nie imigrantów którzy nie potrafią słowa po polsku wypowiedzieć, a tym bardziej zapiać ładunku...potem coś dziwnym trafem leci z 9 pietra! Zresztą operatorzy tam tez pracują więcej niż 8h co jest nie dozwolone prawnie! Na tej budowie już 2 wypadek w ciągu 2 miesięcy! Wreszcie pip powinien tam zainterweniować! Do tego dochodzą rozładunki poza budowa! Niech kogoś postronnego zabije to może w końcu ktoś tam zrobi porządek!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.