Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Trener Młodej GieKSy podejrzany o molestowanie podopiecznego

  • Dodano: 2019-05-29 15:15

Trener Akademii Młodej Gieksy w Katowicach podejrzany o molestowanie jednego z zawodników. 27-latek usłyszał już zarzuty. Został też tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Będzinie.

Podejrzany o pedofilię został zatrzymany przez policjantów z Będzina. Trener Akademii Młoda GieKSa GKS miał molestować małoletniego zawodnika pochodzącego z Będzina. Nieoficjalnie udało się ustalić, że sprawa dotyczy nie jednego, a dwóch chłopców. 


Dziennikarze z portalu „Sportowe fakty” ustalili, że w sobotę, 25 maja, trener zabrał swoich podopiecznych na odbywający się w Polsce mecz reprezentacji młodzieżowych Argentyny i RPA podczas MŚ do lat 20. Do molestowania miało dość już podczas jazdy samochodem. O podejrzanym zachowaniu trenera jeden z chłopców poinformował rodziców, rodzice fundację, a ta - policję.


Dodatkowo, Zarząd Fundacji prowadzącej Akademię natychmiast zawiesił szkoleniowca. - O sprawie dowiedziałem się w nocy z soboty na niedzielę – podkreślił w rozmowie z dziennikarzem Radia Piekary wiceprezes Fundacji „Sportowe Katowice”, która prowadzi akademię GKS-u, Markiem Oględzińskim.

- Czekaliśmy na potwierdzenie zgłoszenia tych wydarzeń policji przez rodziców. Wtedy też trener został poinformowany, że został zawieszony we wszystkich czynnościach wynikających z umowy. Jest to bardzo przykre, że choroba, zaburzenie jednej osoby może zniweczyć trud pracy wieloletniej kilkudziesięciu osób – dodał.


We wtorek, 28 maja, Zarząd Fundacji „Sportowe Katowice” wystosował komunikat, w którym poinformował o zaistniałej sytuacji.

 
Fundacja "Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy. W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość – czytamy w komunikacie.

Śledztwo w tej sprawie trwa, a o jego wynikach będziemy informować.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.